logologo2header
logobottom about info member printables calendar
 
supers
council
getintouch
This website is designed and sponsored by:
syntax
 
 
2016-2017 cORPORATE PARTNERS

CORE BTS, Inc.
ECG Engineering
Hawkins Delafield & Wood, LLP
IntraLogic Solutions
J.J. Stanis & Company, Inc.
Mutual, Inc.
R.S. Abrams & Co. LLP after Mutual, Inc.
Southard General Group, Inc.
Syntax

Suffolk Transportation Service, Inc.

 
 

REGULAR MEMBERS

Coming Soon

 

 
 
ASSOCIATE MEMBERS

George J. Duffy, SCOPE
Cramer Harrington, SCOPE
Charles Leunig, Copiague-Retired
Lawrence Light, Babylon-Retired
Paul Lochner, Hauppauge-Retired
Michael Mench, WSBOCES-Retired
Patrick Nicolino, Babylon-Retired

 
 
HONORARY LIFE MEMBERS
Stanley Abrams                  Center Moriches* 2000
Leonard Adler                     Sachem 2000
Crescent Bellamore           Bay Shore 2000
Edward Broderick             Westhampton Beach* 2000
Frank Carasiti                     Rocky Point* 2000
Joseph Del Rosso                Commack* 2000
Zavan Mahdesian               Half Hollow Hills 2000
Robert Manley                    West Babylon 2000
Edward Milliken                Eastern Suffolk BOCES* 2000
Carl Nelson                          Hampton Bays* 2000
Peter Paciolla                      Mt. Sinai 2000
Michael Walsh                    Smithtown* 2000
Wayne Williams                 William Floyd 2000
Joseph F. Donovan             Center Moriches* 2001
Howard M. Koenig             Central Islip 2001
John Maloney                      Connetquot* 2001
Kevin N. McGuire               Half Hollow Hills* 2001
Gary H. Schneider              South Manor* 2001
Roger Burns                        Mattituck* 2002
N. Paul Buscemi                 Copiague* 2002
Walter Cain                          Southold* 2002
Walter Dunham                  Sachem* 2002
Joseph Grimes                     Northport-East Northport 2002
Richard C. Malone              Southampton  2002
Raymond DeFeo                 Suffolk BOCES I 2003
Lee Ellwood                         Mattituck-Cutchogue 2003
John Leitch                           Central Islip 2003
J. Bruce McKenna               Hampton Bays 2004
Mel Rubenstein                  Islip 2004
Richard Doremus               Shorham Wading River 2004
Robert Moraghan              Tuckahoe 2004
Paul Kirdahy                       West Islip 2004
Raymond Fell                      Patchogue-Medford 2005
Joseph A. Laria                    Connetquot  2005
Raymond Walters              Cold Spring Harbor 2005
Candee Swenson                Longwood* 2006
James Hunderfund            Commack* 2007
Richard Brande                  Comswogue* 2007
William Brosnan                Northport-East Northport* 2007
William Bernhard              Babylon 2008
Melvin Noble                       West Babylon 2008
Chris Gallagher       Southold* 2009
William Bolton                   Copaigue* 2009
Alan Van Cott                      Islip 2009
Richard Hawkins               William Floyd* 2009
Charles Kozora                   Greenport*   2010
Neil Lederer                        Lindenhurst* 2010
James Ruck                          Sachem 2010
Rosemary Jones                 Sayville* 2011
Ellen Best-Lamit                Babylon 2012
Evelyn Blose-Holman       Bay Shore 2012
Wendell Chu                        East Islip* 2012
Allan Gerstenlauer            Longwood 2013
Harriet Copel                      Shorham Wading River 2013
Thomas Shea                       South Huntington* 2013
Gary D. Bixhorn                  Eastern Suffolk BOCES* 2014
Alan B. Groveman              Connetquot* 2014
James McKenna                  Mattituck-Cutchogue* 2015
Anthony Cacciola                  West Babylon 2016
Charles Leunig                 Copiague 2016
Michael Mensch                 Western Suffolk BOCES 2016

*Former President